Hitta.se

Information

  • Organisationsnummer:

    556063-7828
  • Bolagsform:

    Aktiebolag
  • Moderbolag:

    TT-Line GmbH & Co
  • VD:

    Hanns Heinrich Conzen
  • Bolaget registrerat:

    1972-01-01
  • F-skatt:

    Registrerad
  • Moms:

    Registrerad (SE556063782801)
Okänd kreditvärdighet
Kreditbetyg från Dun & BradstreetOkänd kreditvärdighet. Ta reda på rating här.

Kontaktuppgifter

Nyckeltal

2025-12*2024-12*2023-12*
Omsättning (tkr)52 94047 97938 287
Rörelseresultat, EBIT (tkr)2 2802 0691 391
Resultat efter finansnetto (tkr)2 3202 1901 546
Årets resultat (tkr)556670807
Summa tillgångar (tkr)39 73344 10751 680
Antal anställda209213211
Gå till Dun & Bradstreets informationssida.

Hur kreditvärdigt är bolaget du tittar på?

Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.

Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:

  • Ska inleda ett samarbete eller skriva avtal
  • Ska besluta om en ny eller befintlig kunds kreditvillkor
  • Vill säkerställa att leverantören är stabil
  • Vill fatta automatiserade kreditbeslut

Vad du får reda på:

  • Riskklass, kreditbetyg- och limit
  • Betalningsanmärkningar
  • Styrelse och ägarstruktur
  • Historik och finansiell utveckling

Ta en kreditupplysning på detta företag

Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar

Årsredovisningar Tt-Line AB

Årsredovisning 2024-12
Årsredovisning 2023-12
Årsredovisning 2022-12
Årsredovisning 2021-12
Årsredovisning 2020-12
Årsredovisning 2019-12
Årsredovisning 2018-12
Årsredovisning 2017-12
Årsredovisning 2016-12
Årsredovisning 2015-12

Bolagets redovisning

Resultaträkning (TKR)

2025-12*2024-12*2023-12*
Omsättning (tkr)52 94047 97938 287
Rörelseresultat, EBIT (tkr)2 2802 0691 391
Resultat efter finansnetto (tkr)2 3202 1901 546
Årets resultat (tkr)556670807

Balansräkning (TKR)

TILLGÅNGAR2025-12*2024-12*2023-12*
Anläggningstillgångar (tkr)27 41430 67735 338
Omsättningstillgångar (tkr)12 31913 43016 341
Tillgångar (tkr)39 73344 10751 680
SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR2025-12*2024-12*2023-12*
Eget kapital (tkr)5 5855 0294 359
Obeskattade reserver (tkr)7 2175 7774 571
Avsättningar (tkr)
Långfristiga skulder (tkr)
Kortfristiga skulder (tkr)26 93133 30142 750
Skulder och eget kapital (tkr)39 73344 10751 680

Löner och utdelningar (TKR)

2025-12*2024-12*2023-12*
Löner till styrelse & VD (tkr)3314
Varav tantiem till styrelse & VD (tkr)
Löner till övriga anställda (tkr)113 184112 247106 947
Varav resultatlön till övriga anställda (tkr)
Sociala kostnader (tkr)49 72048 90745 314
Utdelning till aktieägare (tkr)

Nyckeltal

2025-12*2024-12*2023-12*
Antal anställda209213211
Omsättning per anställd (tkr)253225181
Personalkostnader per anställd (tkr)779757722
Vinstmarginal4.3%4.3%3.6%
Soliditet27.1%20.8%14.8%
Kassalikviditet45.7%40.3%38.2%

Befattningshavare

Exekutiva befattningar

  • Hanns Heinrich Conzen
    VD

Styrelsemedlemmar

Tillsynsbefattningar

Firmatecknare

Firman tecknas av styrelsen.Firman tecknas två i förening av.ledamöterna.Firman tecknas var för sig av.Svärdh, Eva Catarina.Wugk, Evy Anette.Dessutom har verkställande direktören rätt att teckna firmanbeträffande löpande förvaltningsåtgärder.

Styrelser och befattningshavare

Könsfördelning & medelålder i styrelsen

57 år

Koncernstruktur Tt-Line AB

Tt-Line AB ingår i en koncern med 2 bolag. Koncernmoderbolag är TT-Line GmbH & Co. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2024-12.

Karta och andra adresser

Travemundeallén 12, 231 61 Trelleborg

Karta och andra adresser

Travemundeallén 12, 231 61 Trelleborg

Tt-Line AB har verksamhet på Travemundeallén 12, Trelleborg. 

Tt-Line AB har 2 andra verksamheter i Sverige. Det som ligger närmast Trelleborgskontoret är Tt-Line AB i Trelleborg.

Svensk Näringsgrensindelning - SNI

Bolaget skall bedriva färjetrafik jämte därmed förenlig verksamhet.

  • 50101 - Reguljär sjötrafik över hav och kust av passagerare
  • 50201 - Reguljär sjötrafik över hav och kust av gods
  • 52260 - Annan stödverksamhet avseende transport
  • 79110 - Resebyråverksamhet