Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall direkt eller indirekt genom hel- eller delägda bolag, förvärva, förvalta, förädla och äga fast egendom och värdepapper samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 6 313 | 6 236 | 5 851 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 890 | 685 | -1 018 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -1 945 | -2 953 | -4 336 |
| Årets resultat (tkr) | -1 780 | -3 071 | -3 027 |
| Summa tillgångar (tkr) | 67 380 | 68 235 | 68 186 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 6 313 | 6 236 | 5 851 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 890 | 685 | -1 018 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -1 945 | -2 953 | -4 336 |
| Årets resultat (tkr) | -1 780 | -3 071 | -3 027 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 66 783 | 67 471 | 67 710 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 597 | 764 | 476 |
| Tillgångar (tkr) | 67 380 | 68 235 | 68 186 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 100 | 80 | 51 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 1 413 | 1 736 | 1 663 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 48 634 | ||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 65 867 | 66 419 | 17 838 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 67 380 | 68 235 | 68 186 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 14.1% | 11.0% | -17.4% |
| Soliditet | 1.7% | 1.9% | 1.8% |
| Kassalikviditet | 0.9% | 1.1% | 2.7% |
Tulia Berga AB ingår i en koncern med 48 bolag. Koncernmoderbolag är Tulia AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall direkt eller indirekt genom hel- eller delägda bolag, förvärva, förvalta, förädla och äga fast egendom och värdepapper samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.