Wemind Skåne AB - Wemind Helsingborg
Soliditet

Övriga specialistläkareiHelsingborg

1.8(5)
·
Wemind Skåne AB - Wemind Helsingborg är verksam inom specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus och hade totalt 73 anställda 2023. Antalet anställda har ökat med 7 personer sedan 2022 då det jobbade 66 personer på företaget. Bolaget är ett aktiebolag som varit aktivt sedan 2008. Wemind Skåne AB - Wemind Helsingborg omsatte 89 790 000,00 kr senaste räkenskapsåret (2023).
1.8

5 omdömen

E
Eva K.
för mer än ett år sedan

Vid behov av kontakt blir det svårt. Knappval och en röst säger alltid Vi kan inte ta emot fler samtal idag. Gå via 1177. Fick svar från 1177 att ringa deras mottagning och ange knappval. Fullständigt värdelöst bemötande nuförtiden i receptionen m.m.

B
Björn K.
för mer än ett år sedan

En av de bättre mottagningarna i regionen med professionell och engagerad personal.

E
Elisabeth K.
för mer än ett år sedan

Hej! Måste säga att det alltid är problem när man får en ny kontaktperson på denna mottagning! Efter flera års kontakt med samma läkare som jag haft, har fungerat perfekt och kännts tryggt för mig. Då denne har slutat på mottagningen så blir jag utsatt för något helt annat än vad jag är van vid med dessa nya kontaktpersoner/ läkare. Alltid strul med medecineringen och recepten man är berättigad till och van vid. Helt plötsligt så hamnar man på en nybörjar nivå, trots att det inte är befogat. Detta gör oss som har Adhd fruktansvärt otrygga och otrevliga mot denne nya läkare vi får. Här går dom in o styr o ställer med våra medeciner som vi har tagit i många år, utan att vi har något att säga till om. Här är väl ändå den nya läkaren som ska anpassa sig till patienten och dess behov, och inte tvärtom! Detta är rena rama skräckupplevelsen för mig i alla fall. Det känns fruktansvärt hemskt! I mitt fall blev jag rekommenderad Zymbalta 30 mg med upptrappning efter 1 månad och sänkning av min Elvanse. Istället för att ge mig nytt recept på Zymbalta efter 1 månad, så har hon istället markulerat medecinen helt o hållet. Detta är absolut inte okey, bara slarv. Det är definitivt inte bra för mitt psyke med dessa glapp och speciellt med denna starka medecinen Zymbalta. Det känns som att jag blir kastad till hajarna i havet. Inte alls okey!

U
Ulrika
för mer än ett år sedan

Jag fick psykos på Elvanse, efter detta felaktigt diagnos bipolär sjukdom pga biverkningar av läkemedel (Abilify, ångest, depression). Efter detta fick jag Litium och låg ett helt år i RCVS/epilepsi som höll på att bli min död. Avbröt själv min behandling med Litium och överlevde! Psykiatriker måste lära sej hantera läkemedel! /Leg. Farmaceut

A
Anna
för mer än ett år sedan

Önskar att de hade vänligare bemötande

Fordon registrerade

Presenterat avBiluppgifter

Senaste införskaffat

Toyota Corolla
Toyota

Totalt antal

6 fordon
Visa alla

Bilder

Ladda upp bilder

(Maximal storlek: 20MB)

Finansiell info

Omsättning

89 790 tkr

Rörelseresultat

2 574 tkr

Vinstmarginal

2.9%

F-skatt

Ja

Momsregistrering

Nej

Antal anställda

73

Org.nr.

556772-8109

Juridiskt namn

Wemind Skåne AB

Parent company

WeMind AB

Moms nummer

SE556772810901

Registreringsdatum

2008-12-11

Bolagsform

Aktiebolag

SNI-bransch

86222·Specialistläkarverksamhet inom öppenvård, ej på sjukhus
Källor
Kontaktinformationen är regelbundet importerad från Skatteverkets register, Dun & Bradstreet, Value8 och Bolagsverket av hitta.se. Annan information har företaget själv möjligheten att registrera på sin sida.

Branscher