Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva restaurangverksamhet, äga och förvalta fast och lös egendom samt idka därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 9 563 | 9 298 | 10 234 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 806 | 1 070 | 370 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 807 | 1 074 | 370 |
| Årets resultat (tkr) | 641 | 853 | 342 |
| Summa tillgångar (tkr) | 2 790 | 3 786 | 2 405 |
| Antal anställda | 5 | 5 | 7 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 9 563 | 9 298 | 10 234 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 806 | 1 070 | 370 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 807 | 1 074 | 370 |
| Årets resultat (tkr) | 641 | 853 | 342 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 368 | 521 | 522 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 2 422 | 3 265 | 1 882 |
| Tillgångar (tkr) | 2 790 | 3 786 | 2 405 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 1 863 | 2 509 | 1 656 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 927 | 1 277 | 749 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 2 790 | 3 786 | 2 405 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 1 287 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 5 | 5 | 7 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 913 | 1 860 | 1 462 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 8.4% | 11.5% | 3.6% |
| Soliditet | 66.8% | 66.3% | 68.9% |
| Kassalikviditet | 243.2% | 237.6% | 219.4% |
Amida Kolgrill AB ingår i en koncern med 9 bolag. Koncernmoderbolag är 3 Kardesler Holding AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2024-12.
Bolaget ska bedriva restaurangverksamhet, äga och förvalta fast och lös egendom samt idka därmed förenlig verksamhet.