Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Föremålet för bolagets verksamhet är kemisk rengöring av värmepannor och värmeväxlare och därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 11 065 | 17 454 | 6 507 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -1 528 | 4 256 | -2 386 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 147 | 4 293 | 2 176 |
| Årets resultat (tkr) | 152 | 3 958 | 2 176 |
| Summa tillgångar (tkr) | 14 051 | 19 441 | 16 029 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 2 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 11 065 | 17 454 | 6 507 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -1 528 | 4 256 | -2 386 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 147 | 4 293 | 2 176 |
| Årets resultat (tkr) | 152 | 3 958 | 2 176 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 4 893 | 3 227 | 3 215 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 9 159 | 16 214 | 12 814 |
| Tillgångar (tkr) | 14 051 | 19 441 | 16 029 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 992 | 10 840 | 6 882 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | 3 174 | 3 174 | 3 174 |
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 9 885 | 5 426 | 5 973 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 14 051 | 19 441 | 16 029 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 2 | 2 | 2 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 5 533 | 8 727 | 3 254 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -13.8% | 24.4% | -36.7% |
| Soliditet | 7.1% | 55.8% | 42.9% |
| Kassalikviditet | 92.7% | 298.8% | 214.5% |
Föremålet för bolagets verksamhet är kemisk rengöring av värmepannor och värmeväxlare och därmed förenlig verksamhet.