Hitta.se

Information

Okänd kreditvärdighet
Kreditbetyg från Dun & BradstreetOkänd kreditvärdighet. Ta reda på rating här.

Kontaktuppgifter

Nyckeltal

2025-12*2024-12*2023-12*
Omsättning (tkr)192 619179 865165 162
Rörelseresultat, EBIT (tkr)3 896-1 558-393
Resultat efter finansnetto (tkr)3 723-847415
Årets resultat (tkr)-3 699792-395
Summa tillgångar (tkr)52 48252 26453 374
Antal anställda233186216
Gå till Dun & Bradstreets informationssida.

Hur kreditvärdigt är bolaget du tittar på?

Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.

Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:

  • Ska inleda ett samarbete eller skriva avtal
  • Ska besluta om en ny eller befintlig kunds kreditvillkor
  • Vill säkerställa att leverantören är stabil
  • Vill fatta automatiserade kreditbeslut

Vad du får reda på:

  • Riskklass, kreditbetyg- och limit
  • Betalningsanmärkningar
  • Styrelse och ägarstruktur
  • Historik och finansiell utveckling

Ta en kreditupplysning på detta företag

Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar

Årsredovisningar Veterankraft AB

Årsredovisning 2024-12
Årsredovisning 2023-12
Årsredovisning 2022-12
Årsredovisning 2021-12
Årsredovisning 2020-12
Årsredovisning 2019-12
Årsredovisning 2018-12
Årsredovisning 2016-12
Årsredovisning 2015-12

Bolagets redovisning

Resultaträkning (TKR)

2025-12*2024-12*2023-12*
Omsättning (tkr)192 619179 865165 162
Rörelseresultat, EBIT (tkr)3 896-1 558-393
Resultat efter finansnetto (tkr)3 723-847415
Årets resultat (tkr)-3 699792-395

Balansräkning (TKR)

TILLGÅNGAR2025-12*2024-12*2023-12*
Anläggningstillgångar (tkr)7 2857 2716 724
Omsättningstillgångar (tkr)45 19744 99346 650
Tillgångar (tkr)52 48252 26453 374
SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR2025-12*2024-12*2023-12*
Eget kapital (tkr)11 69215 39114 598
Obeskattade reserver (tkr)
Avsättningar (tkr)3 4283 4283 428
Långfristiga skulder (tkr)5 42810 856
Kortfristiga skulder (tkr)37 36228 01724 492
Skulder och eget kapital (tkr)52 48252 26453 374

Löner och utdelningar (TKR)

2025-12*2024-12*2023-12*
Löner till styrelse & VD (tkr)1 1021 9852 080
Varav tantiem till styrelse & VD (tkr)
Löner till övriga anställda (tkr)90 80085 80280 813
Varav resultatlön till övriga anställda (tkr)
Sociala kostnader (tkr)21 14418 89218 410
Utdelning till aktieägare (tkr)

Nyckeltal

2025-12*2024-12*2023-12*
Antal anställda233186216
Omsättning per anställd (tkr)827967765
Personalkostnader per anställd (tkr)485574469
Vinstmarginal2.0%-0.9%-0.2%
Soliditet22.3%29.4%27.4%
Kassalikviditet121.0%160.6%190.5%

Befattningshavare

Exekutiva befattningar

Styrelsemedlemmar

Tillsynsbefattningar

Firmatecknare

Firman tecknas av styrelsen.Firman tecknas av en av.ledamöterna.i förening med.suppleanten.Dessutom har verkställande direktören rätt att teckna firmanbeträffande löpande förvaltningsåtgärder.

Styrelser och befattningshavare

Könsfördelning & medelålder i styrelsen

42 år

Koncernstruktur Veterankraft AB

Veterankraft AB ingår i en koncern med 242 bolag. Moderbolag är KEYTO Group AB (publ) och koncernmoderbolag är Berghamnen AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.

Karta och andra adresser

Västertorpsvägen 135, 129 44 Hägersten

Karta och andra adresser

Västertorpsvägen 135, 129 44 Hägersten

Veterankraft Hägersten/Liljeholmen har verksamhet på Västertorpsvägen 135, Hägersten. 

Veterankraft Hägersten/Liljeholmen har 47 andra verksamheter i Sverige. Det som ligger närmast Hägerstenskontoret är Veterankraft Hägersten/Liljeholmen i Hägersten.

Svensk Näringsgrensindelning - SNI

Föremålet för bolagets verksamhet är personaluthyrning och rekrytering av personal samt förvaltning av lös och fast egendom och därmed förenlig verksamhet.

  • 78201 - Personaluthyrning
  • 81300 - Skötsel och underhåll av grönytor
  • 81210 - Lokalvård
  • 43320 - Byggnadssnickeriarbeten
  • 43341 - Måleriarbeten